Svislajon industrija alata Trebinje /SL IAT/ riješila je svoje probleme za sva vremena, a u roku od mjesec dana mogla bi da uđe u partnerstvo sa kineskim investitorima. Industrija alata uspješna je i ima svoje tržište, te će se uskoro sa Vladom Republike Srpske riješiti naslijeđene dugove po osnovu poreza i doprinosa. Kineski investitori, čija je centrala u njemačkoj, angažovali su advokatske kancelarije iz Sarajeva da usklade ugovore sa zakonima BiH, nakon čega ulaze u partnerstvo. Neće biti otpuštanja radnika. Većinski vlasnik će ostati SL IAT Rodoljub Drašković, a kineski partneri će zapošljavati radnike, obezbjeđivati sirovine i tržište, te dio profita ulagati u Industriju alata. Tako će biti u narednih pet godina, nakon čega postoji mogućnost da dođe do kompromisa, odnosno da se Kinezima proda Industrija alata.
Svislajon industrija alata Trebinje /SL IAT/ riješila je svoje probleme za sva vremena, a u roku od mjesec dana mogla bi da uđe u partnerstvo sa kineskim investitorima, rekao je juče u Nevesinju većinski vlasnik SL IAT Rodoljub Drašković.
On je istakao da je Industrija alata uspješna i da ima svoje tržište, te da će se uskoro sa Vladom Republike Srpske riješiti naslijeđene dugove po osnovu poreza i doprinosa.
Drašković je rekao da su kineski investitori, čija je centrala u njemačkoj, angažovali advokatske kancelarije iz Sarajeva da usklade ugovore sa zakonima BiH, nakon čega ulaze u partnerstvo.
„Neće biti otpuštanja radnika“, naveo je Drašković i dodao da će on ostati vlasnik, a da će kineski partneri zapošljavati radnike, obezbjeđivati sirovine i tržište, te dio profita ulagati u Industriju alata.
Drašković kaže da će tako biti u narednih pet godina, nakon čega postoji mogućnost da dođe do kompromisa, odnosno da se Kinezima proda Industrija alata.
Prema ranijim najavama, partneri iz Kine trebalo bi da zakupe proizvodnju i zaposle 500 radnika.
Rodoljub Drašković je 2007. godine kupio Industriju alata, prenosi Srna.